Темна сторона Хука. Чого чекати від нього у бою з Усиком?

Дата публікації: 28 липня 2017 р.

Український чемпіон WBO Олександр Усик (12-0, 10 КО) проведе бій у вересні з колишнім чемпіоном світу за версіями WBO і IBO Марко Хук (40-4-1, 27 КО) у рамках турніру WBSS.  

 

Чого можна очікувати Усику від Хука та які прийоми команда німця вибере на бій з фаворитом турніру WBSS? 

 

Деякими "шпіонськими штучками" Хука поділився катмен, якому поталанило потрапити на поєдинок між Майрісом Брієдісом і Марко Хуком до команди Марко.

 

Відверта розповідь катмена:

 

"1 квітня 2017 року у Німеччині відбувся цікавий боксерський поєдинок між Майрісом Брієдісом і Марко Хуком за титул чемпіона WBC в першій важкій вазі, де я працював в команді Майріс катменом. Я завжди мріяв про те, що хтось переможе Хука, перебоксувати в рівному бою у нього вдома, тому що зовсім не любив стиль цього спортсмена, вважаючи його далеким від справжнього боксу, а кар'єру в більшій мірі домашньої і через це частково декоративною . І в якийсь момент несподівано для себе опинився в команді спортсмена, який це зробив. Це була дійсно напружена битва. І не тільки в рингу.

 

У процесі організації бою було дуже багато «програмованих» промоутерами Хука дрібниць, які могли сильно вплинути на результат. Мабуть, для багатьох може здатися, що різниця в розмірах і набивці (навіть цілком легальної) боксерських рукавичок, вчасно поданої чи ні машині, куплених квитках прямих рейсів або з пересадками та ін., не може вплинути на результат бою. «В рингу все видно» - це міркування наполовину, вибачте, дилетантські і вболівальник часто трапляється на цей самообман, наприклад, у випадках, коли орудують не зовсім чисті на руку промоутери та інші зацікавлені особи. Спорт вищих досягнень і особливо професійний бокс на найвищому рівні - це абсолютно командна робота на всіх рівнях. Велика кількість важливих нюансів, які можуть в результаті вплинути на запис в boxrec. І це буде перемога чи поразка.

 

І ще раз з приводу рукавичок. Пам'ятаю, як на початку моєї кар'єри деякі «експерти» заявляли мені, як початківцю катмену, що матеріал для тейпіровки не грає ніякого значення для результату. Мене це завжди бентежило, але зараз я можу сказати, що це відверта дурість. Напевно дійсно комусь все-одно, наприклад, що він їсть або п'є. Хук, знаючи особливості силового стилю Майріса, планував бити і клинчувати, а при виході з клінчу також бити, проникаючи крізь захист. Ось для цього було б краще, якби рукавички були вужчими, ніж у суперника. Фірма виробник боксерської екіпіровки Grant вже проштрафилася по величезній кількості епізодів, також, як і німецький професійний бокс, і, укладаючи контракт, я ніколи б уже не вибрав ці рукавички. За контрактом обом спортсменам повинні були бути надані однакові рукавички даного бренду, що і було зроблено. Тільки рукавички Хука були набагато менші і навіть коротші. Але справа не тільки в розмірі.

 

Ми взяли з собою навіть спеціальні електронні ваги, щоб зважити рукавички і все виявилося в нормі за вагою, так як справа була в іншому. Справа в тому, що набивка в рукавичках Хука була зміщена за прикладом бойових рукавичок Cleto Reyes з ударної площини наверх в сторону зап'ястя, забезпечуючи кращий доступ кісток кулака при ударі (як голим кулаком). Вага рукавичок ті ж (10 унцій), а набивка з кінського волоса зміщена. Дійсно, пізніше довелося висловлюватися дуже делікатно і у нас є відеозаписи жорсткої полеміки, але по професійних міркуваннях змушений не демонструвати цей запис, так як це внутрішня професійна історія. За деякими міркуваннями нам потрібна була колодка як у фабричного Grant'а і тому рукавички на «Rules meeting» в результаті нас влаштували. Але ми протестували, так як важливо було дотримання рівних умов, однак хитрощі з рукавичками команді Хука не допомогли. Також як і махінації з тейпіруванням.

 

Домовившись заздалегідь про час для тейпірованння (приблизно за півтори години перед боєм) і часу прибуття на арену, нас несподівано попросили виїхати на дві години раніше, аргументуючи це тим фактом, що Хук передумав і захотів зробити тейп ще раніше (наш представник повинен був бути присутнім) , але ми не погодилися і наполягли на дотриманні домовленостей. Пізніше, встигнувши об'єктивно швидко зробити руки Майрісу, я пішов дивитися на цю справу в роздягальню Хука, як представник команди і знову ж дивацтв своїх вистачало. Тейпер використовував еластичний матеріал, який в США, наприклад, взагалі заборонений в використанні на чемпіонських боях основних версій. Мені не дозволили перевірити матеріал, не дали взяти його в руки і, не дивлячись на всі протести, німецький супервайзер і його колега, які були присутні  з WBC погодили це. Візуально я не побачив жодних підозрілий нюансів, але сама процедура була порушена. Мені складно уявити щось подібне в Неваді або Каліфорнії, так як там всі правила дотримуються строго і найменші недотримання ведуть до великих штрафів і протестів, аж до судових стягнень. Я про це склав лист до WBC, так як вже не в перший раз стикаюся з подвійними стандартами, але відповіді поки не отримав."

 

 

За матеріалами allboxing.ru