Хижняк: «Я не піднімаю питання щодо профі-рингу і сенсу в цьому не бачу»

Дата публікації: 11 січня 2018 р.


Український боксер має намір взяти золото Олімпійських ігор-2020 на Токіо.


Чемпіон світу та Європи Олександр Хижняк заявив, що зараз не розглядає варіантів переходу в професійний бокс, оскільки його головною метою є перемога на Олімпійських іграх в Токіо в 2020 році.

 

- Легендарний Віталій Кличко, який в Гамбурзі брав участь в церемонії нагородження кращого боксера чемпіонату світу-2017 Олександра Хижняка, в одному з інтерв'ю потім сказав, що ви пройдете шлях олімпійця, а потім відбудеться перехід в професіонали. Нинішній мер Києва не помилився в своєму оракульстві?

 

- В першу чергу поставлена ​​мета завоювання олімпійського золота в Токіо-2020. Я дуже вдячний Віталію Кличку за такий коментар. Він був дуже сильним боксером, їм захоплювався я і вся моя сім'я. Але в профі поки йти не збираюся, хоча туди мене постійно намагаються переманити промоутери. Професійний бокс зараз не розглядаю взагалі. Ця тема нині для нас закрита. Тому що я радий представляти Україну на аматорському ринзі і приносити країні нагороди. Моя мета, повторюся, Олімпіади-2020. Я не піднімаю питання щодо профі і сенсу в цьому не бачу. Якщо і надалі буде така підтримка і такі стимули, щоб виступати в олімпійському боксі, то я в ньому залишуся і на два цикли Ігор.


- Між іншим, ваша агресивна манера ведення бою майже така сама, що демонструють професіонали. У когось її скопіювали?

 

- Це мій бокс. Я своїми силами і мого батька дійшов до того стилю, в якому боксую. А говорити правильно я це роблю чи ні, думаю, ніхто не може. Тому що це моє життя на ринзі, і я проживаю її так, як вважаю за потрібне. І буду продовжувати в тому ж дусі, прислухаючись до порад мого батька-тренера.


- Хоча у вашій спортивній кар'єрі від турніру до турніру відчувається прогрес, що виражається в результатах і званнях, однак, очевидно, не все вже так гладко відбувається на цьому тернистому шляху. Адже були і злети, і падіння?

 

- Будь-яке, безумовно, траплялося. І те, що не потрапив на Олімпіаду-2016. І чимала кількість падінь. І останнім часом підйом. Все це не якісь там несподіванки, а, вважаю, закономірність. Так, програвав, причому бувало через суддівство. Моя думка: я повинен був їхати на Ігри в Ріо, заслужив це. І не тільки олімпійську ліцензію, а й медаль. Але по милості арбітрів на відбірковому турнірі виявився четвертим зайвим.


Між іншим, тих же опонентів потім при об'єктивному суддівстві я перемагав. Взагалі ж треба бути не на одну, а на три голови вище своїх суперників. Тоді жоден навіть самий упереджений арбітр не зможе позбавити тебе заслуженої перемоги. Тому я з батьком і тренерами збірної прагнемо до того, щоб мої бої залишали яскраве враження у всіх - і глядачів, і суддів.

 

Нагадаємо, що Хижняк став кращим спортсменом 2017 року в Україні.

 

 

За матеріалами xsport.ua